De Sint-Gregoriusviering kan in onze regio bogen op een oude traditie die -in tegenstelling tot andere- taai overeind blijft. Heeft dit misschien te maken met het goudbruin knapperig brood dat de kinderen dan krijgen toegestopt? In maart is het zover voor de leerlingen van de Vrije Basisschool (09.15u.) en de Damiaanschool (10.30u.). Veel dank aan de gemeente Tremelo voor deze wonderbaarlijke broodvermenigvuldiging.

Rik Wouters schreef ons volgende:


In maart is het in onze parochie uitdeling van de Sint-Gregoriusbroodjes, of zoals men deze oude traditie hier noemt  "de Sintergaurekesbroeikes".
Al wie te Tremelo en Werchter naar de lagere school ging heeft mooie herinneringen aan die dag. Dit is een opname van een halve eeuw geleden, waarbij een jonge meester Wijnants toekijkt hoe de leerlingen van de Damiaanschool hun rozijnenbroodje krijgen toegestopt.